Malarnia proszkowa

Efektowne i trwałe lakierowanie powierzchni metalowych

Profesjonalne przygotowanie i malowanie elementów stalowych

Przenośniki, przesiewacze, kosze zasypowe czy elementy podzespołów wykonujemy z solidnych elementów stalowych, które wymagają odpowiedniego przygotowania. Bez dobrego zabezpieczenia szybko pokryłyby się rdzą, a to znacznie skróciłoby żywotność urządzeń. Stąd też decyzja o uruchomieniu malarni proszkowej, aby mieć pieczę nad każdym momentem produkcji.

Oferowane przez naszą firmę urządzenia i podzespoły spełniają wygórowane standardy jakościowe, a tym samym posłużą klientom w nienagannym stanie przez wiele lat.

Lakierowanie proszkowe
to nowoczesna metoda

Elementy metalowe pokrywa się farbą proszkową, która nie zawiera w sobie wody, więc na sucho. Specyficzne właściwości fizyko-chemiczne sprawiają, że proszek bez problemu i mocno przyczepia się do pokrywanej powierzchni.

 • Powłoka lakiernicza jest bardzo trwała.

  Daje doskonałą odporność na korozję, uszkodzenia mechaniczne, chemikalia i niesprzyjające warunki atmosferyczne.

 • Uzyskuje się lepsze efekty wizualne niż przy tradycyjnej metodzie lakierowania.

  Nie tworzą się zacieki, powłoka nie matowieje i nie łuszczy się z czasem, a kolory są bardziej nasycone.

 • Elementy metalowe dłużej zachowują trwałość i estetyczny wygląd.

  Często nie potrzeba ich ponownie malować.

 • Farby proszkowe są bezpieczniejsze dla środowiska i zdrowia ludzi.

  Nie zawierają szkodliwych substancji rozpuszczalnikowych.

 • Malowanie proszkowe jest bardziej ekonomiczne i wydajniejsze.

  Budowa urządzeń lakierniczych nie dopuszcza do nadmiernego zużycia farby.

Dzieki naszej malarni uzyskasz trwałość
i idelny efekt wizualny

Elementy stalowe pokryte powłoką uzyskaną poprzez lakierowanie proszkowe idealnie nadają się do wykorzystania w każdych warunkach, także na zewnątrz. Nie zagrażają ich trwałości zmienne temperatury, opady czy intensywne promieniowanie słoneczne. polecamy nasze:

Bez problemu można też uzyskać określony efekt wizualny – wybór farb proszkowych jest na tyle duży, że łatwo wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb i wizji projektowych. Elementy metalowe w dowolnym kolorze, o różnym stopniu połysku czy różnej fakturze – to wszystko jest dostępne w naszej malarni proszkowej.

Możliwości naszej
malarni proszkowej

Warto pamiętać, że powierzchnie pokryte klasycznymi farbami do lakierowania na mokro z czasem ulegają uszkodzeniom, nieestetycznie matowieją, płowieją, a nawet się łuszczą. Jednocześnie podczas nanoszenia lakieru następuje wysoka emisja szkodliwych związków organicznych.

Dlatego, mimo że metoda lakierowania proszkowego wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu oraz precyzyjnego oczyszczenia i przygotowania elementu metalowego, to okazuje się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne malowanie. Przede wszystkim daje lepszą trwałość i korzystniejszy wygląd malowanym powłokom. Co więcej, resztki farby proszkowej nie zasychają i można je ponownie wykorzystać.

W jaki sposób nakłada się farbę proszkową?

Pierwszym etapem jest precyzyjne oczyszczenie konkretnej powierzchni metalowej – zazwyczaj zarówno mechaniczne, jak i chemiczne. To dość czasochłonne, ale niezbędne dla uzyskania oczekiwanych efektów.

Farba ma postać proszku, więc do jej nałożenia wykorzystuje się metodę elektrostatycznego lub elektrokinetycznego natrysku. Naładowane elektrostatycznie drobinki farby łatwo przyczepiają się do metalowych elementów. Potrzeba również stopienia oraz utwardzenia warstwy farby, a w tym celu lakierowaną powłokę należy podgrzać do około 200 stopni Celsjusza w specjalnym piecu. Zwykle już po 20 minutach powłoka jest dobrze utwardzona.

efektywne i efektowne pokrycie elementów
stalowych

Nasza malarnia proszkowa Daje gwarancję uzyskania trwałej, odpornej na uszkodzenia oraz miłej dla oka powłoki. Dzięki temu wszystkie urządzenia oraz podzespoły wykonane z metalu mają optymalne parametry użytkowe. Dlatego przez długie lata wykazują wyjątkowe właściwości i nie ulegają zniszczeniu. Posiadamy piec do polimeryzacji o wymiarach 905cm x 150cm x H230cm, największy możliwy element do pomalowania może mieć wymiary 900cm x 140 cm x 200cm.

Zamów już teraz